משדרגים את הסלון עם ריהוט איכותי 

 המזנון בבית הוא פריט שבו עושים שימוש רב, והיום יש מזנונים במגוון סוגים ברחבי הבית ולא רק בסלון. מזנון עץ הוא פריט דקורטיבי שבו ניתן גם לאחסן את מה שמעדיפים להצניע במדפים סגורים או במגירות, ואפשר גם להציב אביזרים לקישוט או חפצי אומנות במדפים פתוחים. המזנון משמש בדרך כלל כסוג של שידה שעליה גם ניתן להניח את הטלוויזיה או את הממיר והוא נמצא לרוב מול מערכת הישיבה באופן בולט. יש לא מעט אנשים שבוחרים להציב מזנון קטן בכניסה לבית כפריט עיצובי שעליו אפשר להניח פריטי אומנות או קישוט כחלק מעיצוב הכניסה.

עיצוב הסלון כמכלול

הסלון הוא חלל מרכזי בבית שנמצא לרוב בכניסה ובולט לכל הנכנסים פנימה. עיצוב הסלון בכל גודל כולל מגוון פריטים שבהם מערכת ישיבה, שולחן קפה, מזנון, ספרייה, תאורה, פריטי עיצוב, שטיחים, תמונות, וילונות ועוד. כדי להתאים את כל הפריטים הללו ליצירת מכלול מעוצב כדאי לבחור קו מסוים שיהפוך את המראה הכולל לאטרקטיבי. אם בוחרים פינת ישיבה בגוונים בהירים, אפשר להוסיף ריהוט מעץ בגוונים בולטים יותר של עץ כדי ליצור ניגוד. אם מעניינים להבליט פריט מסוים, אפשר לבחור שידות, ספריות או מזנונים בצבעים בולטים ופסטליים.

את המזנון בסלון מציבים לרוב מתחת למסך הטלוויזיה ועליו או בתוכו מניחים את הממיר. סוגי המזנונים הם רבים ויכולים להיות בעלי רגלי עץ מלא, רגלי מתכת, עיצוב של דלתות תריס, דלתות זכוכית או מדפים פתוחים. אפשר לשלב את צבעי העץ של המזנון עם גווני הסביבה בסלון, ואפשר לבחור להדגיש אותו ולהכניס צבע שונה ובולט לאווירה. ניתן למצוא מזנונים מעץ בגוונים אטרקטיביים שמשתלבים עם צבעים בהירים וקלאסיים או עם צבעי עץ, למשל תכלת, כחול, טורקיז וגווני עץ שונים כמו אלון או אורן.

עץ במראה הכפרי

שילוב של רהיטי עץ מעניק לבית מראה כפרי וחם, בניגוד לריהוט מתכת שמעניק מראה חדשני והייטקיסטי. אם בוחרים במראה העץ, כדאי להדגיש אותו ולא להחביא אותו וליצור שילוב עם שאר הרהיטים. כשאנחנו מתכוונים לשילוב, הכוונה היא בהסתכלות כוללת על החומרים והצבעים, וזה יכול לכלול גם את צבעי הקירות, שמהווים את הרקע לריהוט. כשמדובר במזנונים העיצוב שלהם כולל את המבנה עצמו, הצבע או שילוב הצבעים, עיצוב הרגליים וכמובן החפצים שאנו מניחים על המדפים הפתוחים ומעל הרהיט. את גובה הרהיט ומידותיו אפשר לבחור לפי הצורך – אם רוצים להניח עליו את מסך הטלוויזיה, חשוב שהוא יהיה ברוחב מספיק ובגובה המתאים לצפייה נוחה כשיושבים על הספה. את המזנון שמוצא חן בעיניכם תוכלו לבחור על פי האורך שמתאים לחלל שלכם. אם המזנון מיועד לחדר משפחה או לחדר הורים, גם שם כדאי להתאים את הגובה לצרכים, לצבעים ולעיצוב החלל הכללי.    

 

מה היה לנו עד עכשיו?